
Zespół A MY TACY ma w swoim repertuarze cztery koncerty ułożone tematycznie z wierszy Barbary Białowąs, tworząc opowieści na ważne egzystencjalne i filozoficzne zagadnienia. Trzy koncerty powstały na zlecenia szkół wyższych na konferencje filozoficzne. I tak dwa koncerty tj. „Przyjmij życia wyzwanie” i „Gdy się w ziem ukorzenisz” zamówiła SGGW , a koncert „Gościńce, ścieżki, drogi” – Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie. Czwarty koncert jest rozrywkowy i opowiada o miłościach kobiety.
1. Koncert „Przyjmij życia wyzwanie”
prezentuje strategię przyjmowania wyzwań na miarę swoich możliwości. Stawia on pytania o kondycję współczesnego człowieka, budzi wrażliwość postrzegania
świata i namysł nad sensem istnienia. Odpowiednio dobrane wiersze i piosenki stanowią tematyczną całość, która przedstawia nasze dzisiejsze zagubienie w świecie i sposób odnalezienia się w wartościach przez przezwyciężenie stereotypów w myśleniu i działaniu oraz przez otwarcie się na ludzi i przyrodę.
Muzykę skomponowali: Mikołaj Hertel, Krzysztof Podstawka, Marcin Musiał, Dariusz Samoraj, Marek Kędziorek, Grzegorz Góralczyk, Dariusz Rączka.
Koncert spotyka się z gorącym przyjęciem publiczności mimo niełatwego tematu z uwagi na poezję trafiającą celnie w przeżycia człowieka, ciekawą muzykę i wykonanie pełne ekspresji.
2. Koncert „Gościńce, ścieżki, drogi”
jest opowieścią o zdobywaniu mądrości od przyrody w czasie wędrowania przez piękne polskie krajobrazy w różnych porach dnia i roku. Kontakt z przyrodą daje namysł nad sensem istnienia, a miłość do ojczystej ziemi daje poczucie tożsamości.
Barbara Białowąs pisze o konieczności zaprzestania biegu za sukcesem, wygodami i korzyściami materialnymi, o cudzie życia i szczęściu przeżywania.
Skomponowana do wierszy piękna muzyka przez Mieczysława Jureckiego (z Budki Suflera), Krzysztofa Podstawkę, Joannę Iwanicką, Marka Kędziorka, Romana Ziemiańskiego, Grzegorza Góralczyka, Dariusza Samoraj i Marcina Musiał w wykonaniu przebojowego zespołu A MY TACY dopełnia refleksję.
3. Koncert „Gdy się w ziemi ukorzenisz”
opowiada o potrzebie odnalezienia swojego miejsca na ziemi, o potrzebie więzi rodzinnych i przyjacielskich dla określenia siebie, budzi wrażliwość postrzegania świata i namysł nad sensem istnienia. Jest on refleksją nad znaczeniem rodziny i przyjaciół w naszym życiu, budzi miłość do Ojczyzny i pokazuje jak ważne dla poczucia tożsamości jest wrastanie w swoje miejsce na ziemi. Muzykę skomponowali: Krzysztof Podstawka, Roman Ziemlański, Marek Kędziorek, Dariusz Rączka, Włodzimierz Tyl.
4. Koncert „Jaka będzie ta miłość?”
to koncert rozrywkowy, jest opowieścią kobiety o jej miłościach na kolejnych etapach jej życia, o tej pierwszej miłości „wiosennej” - radosnej, „przenoszącej góry”,
tej późniejszej „letniej” - „po przejściach”, z pretensjami oraz tej „jesiennej” - ciepłej, wybaczającej. Piosenki są dowcipne, bo jej oczekiwania były różne w różnych etapach jej życia. Różnorodne, liryczne i dowcipne wiersze Barbary Białowąs oraz klimaty muzyczne wyczarowane przez znanych kompozytorów (Romana Ziemlańskiego, Grzegorza Góralczyka, Jolantę Mórawską, Marcina Musiała, Dariusza Samoraj i Krzysztofa Podstawkę) układają się w drogę życia kobiety, przekazując uniwersalną prawdę, że życie jest miłością.
Zespół A MY TACY koncertuje od 1998 r w domach kultury, bibliotekach, w muzeach (np. Muzeum Pułaskiego, Muzeum Ziemi Mazowieckiej), na wyższych uczelniach (SGGW, UW, Wyzsza Szkola Turystyki. W tej perspektywie czasowej zmieniali się muzycy i śpiewaczki.
W zespole brali udział gitarzyści: Grzegorz Góralczyk, Dariusz Rączka, Dariusz Samoraj, Piotr Trela oraz śpiewaczki: Beata Misztal, Karolina Pacan, Katarzyna Sternik, Krystyna Sulżycka, Aleksandra Kostka, Renata Zarębska, Magdalena Raczyńska i Ewelina Prokop.
Aktualnie w zespole jest Krzysztof Podstawka (gitara klasyczna), Włodzimierz Tyl (instrumenty klawiszowe) i Alicja Bendkowska (śpiew) oraz prezentująca wiersze Barbara Białowąs.